המרכז לגיל הרך
גילאי לידה ועד 6

דבר ראש העיר

הורים יקרים,

חינוך ילדינו עומד בראש סדר העדיפויות שלנו, זוהי אינה סיסמה ריקה מתוכן עבורי. זוהי המהות וזהו הבסיס לכל העשייה הרבה שלנו. החינוך והדאגה לביטחון הפעוטות אינו מתחיל רק מרגע כניסת הפעוט למערכת החינוך העירונית, אלא מרגע לידתו ובוודאי מרגע השתלבותו במסגרת חינוך כלשהיא, גם אם היא פרטית.

לאור מקרים מצערים שקרו בארץ בעבר, בהם פעוטות נפגעו, הקמנו את היחידה לטיפול בגיל הרך, ובמהלך הזמן הרחבנו את פעולותיה. היחידה לגיל הרך בניהולה של הגב` צפנת יפת, כוללת היום את הפיקוח על המעונות שמטרתו לדאוג לכל המעטפת בתחום, מגיל לידה עד גיל שלוש ודואגת לכל הצרכים שעולים מהשטח עבור הילדים בגיל זה ואת המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3 המהווה בית לצוותים, להורים ולילדים מגיל לידה עד גיל 6.

המודל של היחידה לגיל הרך שהקמנו בפתח תקוה הוא ראשוני ותקדימי, ומייצר מעטפת המהווה דוגמה ומופת לשמירה על הפעוטות, אשר מובילה לשינוי אמיתי! יש בעיר למעלה מ-18,000 ילדים מגיל לידה ועד גיל 3 ומאות גנים ומעונות פרטיים שרובם נרשמו ליחידה לטיפול בגיל הרך, הצטרפו לתכנית SAFE טף של היחידה, ונהנים לאורך השנה מסדנאות, הדרכות, הרצאות וכמובן הכוונה ופיקוח.

השנה, גם חתמתי על האמנה לגיל הרך, והייתי לראש העיר הראשון אשר חותם על האמנה המקדמת שינוי במעמד הפעוט תוך דאגה לביטחון הפעוטות, בטיחותם, רווחתם ואיכות הטיפול והחינוך בהם.

אני מאמין כי עלינו כחברה וכרשות, לדאוג לצרכי הילדים והילדות בכל שלב ובכל גיל, והיחידה לגיל הרך תמשיך בפועלה מול ההורים מחד, ומול המעונות והפעוטונים הפרטיים מאידך.

חוברת זו מאגדת בתוכה את הפעילויות המתקיימות במרכז לגיל הרך, מרכז עירוני המספק להורים מעטפת טיפולית מאנשי מקצוע מובילים וכן מספקת תכנים עשירים להורים ולילדים מגיל לידה עד 6 .

אני מודה לצוות הנפלא ולכל העושים במלאכה ומזמין אתכם להצטרף לשפע הפעילויות, הסדנאות וההרצאות שאנו מקיימים במרכז לגיל הרך.

שלכם,
רמי גרינברג
ראש העיר